Logo - Wieści dla domu

Zaktualizuj swoją przeglądarkę
Internet Explorer 8 lub zmień na inną!

Nasza strona nie obsługuje tak starej przeglądarki jak Internet Explorer 8. Na naszej stronie zastosowano nowatorskie rozwiązania, których przeglądarka IE8 nie obsługuje, bo... jest STARA :)
Zalecamy zmianę przeglądarki na inną.
Pozdrawiamy, Ekipa Wieści dla Domu i Hotka!

Pokaż światu swoje KGW!

Jeśli chcesz, aby historia Twojego koła
znalazła się w tym dziale - napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KGW Rycharcice

Koło Gospodyń Wiejskich w Rycharcicach (powiat sierpecki) działa od około 1968 roku. W latach świetności liczyło kilkadziesiąt kobiet, należały do niego całe rodziny.

 Aktualnie wynosi 16 członkiń. Na szczególną uwagę zasługują nazwiska tych, które przewodniczyły tej organizacji:

  • Janina Siemiątkowska,
  • Danuta Kopczyńska,
  • Irena Kamińska,
  • Urszula Ezman
  • Beata Zawadzka -  pełni tę funkcję obecnie.

 

W ciągu tych kilkudziesięciu lat działalności, członkinie koła korzystały z wielu różnych kursów: pieczenia i gotowania , przetwórstwa owocowo-warzywnego i innych. Pielęgnowały polską tradycję i wywierały duży wpływ na rozwój naszej wsi. Organizowały ludowe zabawy, jak np.: dożynki, spotkania opłatkowe i choinki dla dzieci.

Jedną z najbardziej popularnych form pracy KGW w Rycharcicach jest udział w konkursach: „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”, „Ciastko na Niedzielę”, „Kulinariada”.

Raz do roku organizowana jest wycieczka dla wszystkich kół gospodyń z całej gminy Gozdowo. Staramy się także organizować bal wioskowy przy współpracy z OSP Rycharcice. Kilkakrotnie spotykamy się na zebraniach organizacyjnych i okazjonalnych w remizie, która jest naszą siedzibą. Uczestniczymy również w kwartalnych spotkaniach w Urzędzie Gminy w Gozdowie: z okazji dnia kobiet, spotkań opłatkowych, itp.

Członkinie koła serdecznie zapraszają w swoje szeregi wszystkie osoby chętne do bezinteresownej współpracy. Pragną dzielić się sowimi doświadczeniami i umiejętnościami oraz tworzyć wspólnie lepszy, piękniejszy obraz nowoczesnej wsi, niezapominającej o swoich korzeniach . 

Jesteśmy otwarte do współpracy z innymi kołami i organizacjami.

Beata Zawadzka

 

Dodaj komentarzKod antyspamowy
Odśwież