Logo - Wieści dla domu

Zaktualizuj swoją przeglądarkę
Internet Explorer 8 lub zmień na inną!

Nasza strona nie obsługuje tak starej przeglądarki jak Internet Explorer 8. Na naszej stronie zastosowano nowatorskie rozwiązania, których przeglądarka IE8 nie obsługuje, bo... jest STARA :)
Zalecamy zmianę przeglądarki na inną.
Pozdrawiamy, Ekipa Wieści dla Domu i Hotka!

logo Hotblog
Konkurs Nasza Kasza

 Siedem kół i jedno stowarzyszenie działające na terenie gminy Kotlin (powiat jarociński) wzięły udział w kolejnym konkursie kulinarnym. Tym razem zadaniem uczestniczek było przygotowanie potraw z kaszy.

 

Panie co roku zaskakują pomysłowością, zarówno w przygotowywaniu potraw, jak i wystroju stołów. - Na każdym jest coś innego. Naprawdę warto to robić - mówi Barbara Dorsz, przewodnicząca KGW w Sławoszewie, które było pomysłodawcą konkursu. W pierwszej edycji tematem był „wiosenny deser”, w kolejnych - m. in. ryż, tort i sałatka. - To już bardziej przegląd niż konkurs, bo smak i wygląd potraw są co roku są na naprawdę wysokim, wyrównanym poziomie - dodaje Barbara Dorsz.

Uczestnicy spotkania mieli okazję uraczyć się m.in. nadziewaną gęsią, pulpecikami, omletami, sałatkami i chińskim daniem. Wszystkie przygotowane zostały na bazie kasz - jaglanej, gryczanej, jęczmiennej i kuskus. Jury było pod wrażeniem wszystkich smakołyków. Członkowie komisji stwierdzili, że wszystko jest pyszne i pięknie podane.

W nagrodę panie otrzymały dyplomy, elektryczne maszynki do mielenia mięsa i akcesoria kuchenne oraz książki z przepisami. Nagrodę specjalną za wystrój stołu przyznano KGW w Sławoszewie.

Anna Kopras-Fijołek

Dodaj komentarzKod antyspamowy
Odśwież