Logo - Wieści dla domu

Zaktualizuj swoją przeglądarkę
Internet Explorer 8 lub zmień na inną!

Nasza strona nie obsługuje tak starej przeglądarki jak Internet Explorer 8. Na naszej stronie zastosowano nowatorskie rozwiązania, których przeglądarka IE8 nie obsługuje, bo... jest STARA :)
Zalecamy zmianę przeglądarki na inną.
Pozdrawiamy, Ekipa Wieści dla Domu i Hotka!

logo Hotblog
KGW Jutrosin

 Członkinie jutrosińskiego Koła Gospodyń Wiejskich obchodziły jubileusz. Swoje 50-lecie świętowały w sali Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Jutrosinie.

 

Historię powstania koła przedstawiła przewodnicząca Czesława Pawlak. Przypomniała, że organizację założyli Stefania Małecka i Florian Krzyżosiak. Wówczas działała ona bardzo prężnie. - W tamtych czasach nie było tak wielu różnych stowarzyszeń, jak dziś, więc kobiety chętnie się do niej zapisywały - zaznaczyła.

Dzisiaj niestety młode kobiety nie są zainteresowane naszą działalnością, dlatego obecnie do KGW należą tylko 32 osoby.

W trakcie okolicznościowego spotkania nie zabrakło również gratulacji i życzeń od zaproszonych gości, m.in. władz samorządowych i przedstawicielek wszystkich KGW z terenu gminy Jutrosin. Był też poczęstunek i występ artystyczny.


Koło Gospodyń Wiejskich w Jutrosinie organizuje wycieczki rowerowe i autokarowe, bierze udział w ważniejszych uroczystościach i imprezach gminnych, współpracuje z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego.

Jego zarząd od 25 lat tworzą Czesława Pawlak (przewodnicząca), Helena Bender (sekretarz), Regina Roszak (skarbnik).

Joanna Miśkowiak

Dodaj komentarzKod antyspamowy
Odśwież