Logo - Wieści dla domu

Zaktualizuj swoją przeglądarkę
Internet Explorer 8 lub zmień na inną!

Nasza strona nie obsługuje tak starej przeglądarki jak Internet Explorer 8. Na naszej stronie zastosowano nowatorskie rozwiązania, których przeglądarka IE8 nie obsługuje, bo... jest STARA :)
Zalecamy zmianę przeglądarki na inną.
Pozdrawiamy, Ekipa Wieści dla Domu i Hotka!

logo Hotblog
Sejmik Kobiet Południowej Wielkopolski
Galeria zdjęć

Ponad dwieście kobiet zebrało się wczoraj (5 czerwca) w Dębnie pod Rawiczem, aby rozmawiać o swoich pasjach.

 Każda z nich jest aktywna, działa na rzecz innych i realizuje się w tym, co robi. Każda zna swoją wartość. Do forum dyskusyjnego przystąpiło dziewięć Pań ze zgromadzenia, a wśród nich posłanka na sejm - Bożena Henczyca i aktorka - Judyta Jungowska. Sejmik Kobiet Południowej Wielkopolski był okazją do spotkania wielu spaniałych działaczek i rozmowy o pasjach, poświęceniu i przeszkodach, które zawsze można pokonać.

Babskie Pasje w Dębnie Polskim

Prawie 300 kobiet przybyło na II Babski Sejmik Południowej Wielkopolski „Babskie Pasje”, który odbył się w Dębnie Polskim (powiat rawicki). - Chyba najlepiej określają mnie słowa piosenki w wykonaniu mojej imienniczki Edyty Górniak: „Jestem kobietą, wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie, wolna jak rzeka…”. A tak poważnie: z wykształcenia jestem pedagogiem, ukończyłam studia podyplomowe w zakresie organizacji pomocy społecznej oraz pozyskiwania i zarządzania funduszami unijnymi. Poza tym jestem opiekunem grupy wolontariackiej „Dziewczyny z drużyny” i należę do Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet „No i co!” w Łaszczynie, z czego jestem bardzo dumna. Lubię spędzać czas na pracy w ogrodzie, w chwilach wolnych biegam. Zawsze staram się tak gospodarować czasem, by moje pasje i zainteresowania nie przesłaniały życia rodzinnego” - tak opowieść o swoich pasjach zaczęła Edyta Naskręt, lokalna liderka, która była współorganizatorką imprezy. Na spotkanie przybyła też posłanka Bożena Henczyca, pomysłodawczyni sejmiku oraz aktorka Edyta Jungowska, znana m.in. z roli siostry Bożenki z serialu „Na dobre i na złe”. Wraz z Ewą Gałką, prezes Centrum PISOP z Leszna, Władysławą Czajkowską, dyrektor M-GOPS w Rawiczu, Barbarą Karkosz, Filantropem roku powiatu rawickiego 2015, Krystyną Zaporowską, rawicką liderką, sołtyska Żylic i wiceprzewodniczącą rady miejskiej, Sylwią Koncewicz, przewodniczącą Stowarzyszenia „Biegaj z Krobią WOMEN” oraz Moniką Bzdęgą, krobską liderką i opiekunką grupy „Słodkie babeczki” wzięły udział w publicznej debacie dotyczącej kobiecych pasji.

            W czasie spotkania siedem pań poddanych zostało metamorfozom przy współpracy Studia Piękności Barbary Karkosz, fryzjerki Elżbiety Malak i wizażystki Barbary Węgrzyn. Była to też okazja do zaprezentowania licznych babskich pasji. Uczestniczki przygotowały wystawę haftu richelieu, robótek szydełkowych, frywolitek, patchworków, maskotek, decoupage, haftu krzyżykowego, obrazów, a nawet nalewek. Nie zabrakło tam również kącika kulinarnego, na którym serwowano tajemniczy smalec z dodatkiem grzybów, czekoladowe ciastka oraz domowe dżemy z kabaczka i pigwy wykonane przez autorkę HOTBLOG-a oraz wędliny golejewskiej firmy „Dworecki”.


 

Posłanka Bożena Henczyca wręczyła statuetki w konkursie „Bo w kobietach jest moc!” dla kobiet aktywnych na terenie powiatu rawickiego, gostyńskiego i krotoszyńskiego.

Wyróżnienia otrzymały:
  • Mariola Wosińska - prezes Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich z Rozdrażewa (powiat krotoszyński)
  • Anna Piaseczna - sekretarz Zarządu Oddziału Regionalnego Niezależnego Krajowego Związku Zawodowego w Zdunach (powiat krotoszyński)
  • Karolina Salamon - sołtyska wsi Czechnów (powiat rawicki)
  • Czesława Pawlak - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Jutrosinie (powiat rawicki)
  • Maria Łakoma i Justyna Sarbinowska ze Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Jutrosinie (powiat rawicki)

 

Nagrody główne otrzymały:
  • Katarzyna Celka - prezeska Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich „Chojnianki” (powiat rawicki)
  • Beata Ptak - prezes Klubu Twórczego Rękodzieła (powiat krotoszyński)
  • Małgorzata Szuba - sołtyska wsi Grabonóg (powiat gostyński)

 

Nagrodę Specjalną przyznano Edycie Naskręt i Stowarzyszeniu Aktywnych Kobiet „No i Co!” z Łaszczyna

Dodaj komentarzKod antyspamowy
Odśwież