Logo - Wieści dla domu

Zaktualizuj swoją przeglądarkę
Internet Explorer 8 lub zmień na inną!

Nasza strona nie obsługuje tak starej przeglądarki jak Internet Explorer 8. Na naszej stronie zastosowano nowatorskie rozwiązania, których przeglądarka IE8 nie obsługuje, bo... jest STARA :)
Zalecamy zmianę przeglądarki na inną.
Pozdrawiamy, Ekipa Wieści dla Domu i Hotka!

logo Hotblog
Stoisko z rękodziełem
Galeria zdjęć

Muzeum Wsi Opolskiej oraz klub jeździecki Ostroga w Opolu to miejsca, w których odbyło się w ubiegłą niedzielę III Święto Plonów oraz Opolska Zagroda. Odwiedzający mogli m.in. zobaczyć wiele zwierząt, dziesiątki stoisk z wędlinami, miodami i rękodziełem artystycznym.

 Każdy zwiedzający mógł znaleźć coś dla siebie. Agrofestiwal w opolskich Bierkowicach aż kipiał od ilości atrakcji. W muzeum Wsi Opolskiej przez cały dzień odbywały się pokazy - pieczenia chleba z Kevinem Aistonem, kowalstwa, robienia drewnianych przyborów kuchennych, rzeźbiarstwa, ceramiki artystycznej, tańca i śpiewu ludowego, występ Juliusza Ursyna Niemczewicza „Tenor na traktorze", prezentacja pochodu dożynkowego, śląskiego wesela i zabytkowych wozów ze zbiorów MWO.

Natomiast na stoiskach kiermaszowych można było kupić niemalże wszystko, co związane z rękodziełem i wsią. Były miody i nalewki, swojskie wędliny i pieczywo, podpłomyki, przyprawy, wyroby kowalskie i ceramiczne, drewniane, wyroby z wikliny, serwety i czapki ze sznurka i koronki.Gości częstowano świeżo upieczonym, w zabytkowym piecu, chlebem ze smalcem, żurkiem z kuchni - „Angielki” oraz gruszkami w popiele.

Obszar Agrofestiwalu można było zwiedzać pieszo, bryczką lub na grzbiecie wielbłąda.
Na terenie klubu jeździeckiego Ostroga odbył się natomiast pokaz zwierząt. Hodowcy prezentowali konie, kozy, owce, króliki, gołębie, drób, a nawet przepiórki chińskie.

 

Ksenia Pięta