Logo - Wieści dla domu

Zaktualizuj swoją przeglądarkę
Internet Explorer 8 lub zmień na inną!

Nasza strona nie obsługuje tak starej przeglądarki jak Internet Explorer 8. Na naszej stronie zastosowano nowatorskie rozwiązania, których przeglądarka IE8 nie obsługuje, bo... jest STARA :)
Zalecamy zmianę przeglądarki na inną.
Pozdrawiamy, Ekipa Wieści dla Domu i Hotka!

Galeria zdjęć

Konkurs na najlepsze ciasto miodowe było jedną z atrakcji Wielkiego Dnia Pszczół nad zalewem w Pakosławiu.

"Miodownik z kremem limonkowo-miętowym", "Marlenka", "Góral", Owady na owocowej łące", "Miodowe pszczółki", "Klarowy miodownik", Orzechowiec z Czestramu", "Osiecki królewicz", "Miodownik hazacki"Ciasto miodowo-chałwowe" i "Miodowa łąka" to tylko niektóre z 18 wypieków biorących udział w konkursie na ciasto z użyciem miodu. Ich autorami byli mieszkańcy, stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich z okolicznych wiosek, ale również ościennych gmin, a nawet z... Wrocławia. 

Wszystkie były oceniane przez czteroosobową komisję konkursową pod przewodnictwem wójta Piotra Skrzypka. Pod uwagę  brany był, m.in. wygląd i prezentacja wypieku oraz jego walory smakowe. Zwycięzcą okazała się „Miodowa łąka” autorstwa KGW „Ale Babki!” z Pomocna. Wyróżnienie otrzymał K.L.A.R. z Kawcza za „Klarowy miodownik” oraz Antek Hoffmann – najmłodszy uczestnik konkursu za „Owady na owocowej łące”. 

Na konkursie kulinarnym nie skończyły się atrakcje tego dnia. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice chętnie tworzyli świece z wosku pszczelego, wiązanki z lawendy i wianki z kwiatów oraz wykonywali pszczółkowe przypinki. Gros osób uczestniczyło w grze terenowej z quizem na temat świata pszczół, brało udział w zapomnianych, kultowych zabawach oraz rodzinnym turnieju plażowej piłki nożnej, degustacji miodów, tworzyło wspólny pszczeli kolaż, kisiło ogórki, a nawet uczyło się udzielać pierwszej pomocy. - Dzięki wsparciu byłego wójta Kazimierza Chudego osoby odwiedzające nasz piknik miały okazję wysłuchać jego opowieści o tworzeniu modeli statków. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z rękodziełem lokalnych artystów oraz miody od miejscowych pszczelarzy. Oblegany był również foodtruck „Smakołyki z Bryki”, w którym oprócz lodów serwowane były pyszne zapiekanki i hot dogi – opowiada Piotr Smakulski z Fundacji MAPA, organizator imprezy.

Na Wielkim Dniu Pszczół nie zabrakło Koła Pszczelarzy z Pakosławia, które obchodzi w tym roku swoją 40. rocznicę istnienia. Na ich stoisku można było poznać budowę ula, oddymiać podkurzaczem, zrobić sobie zdjęcie z pszczelarzem, a nawet przymierzyć jego strój.

Impreza współfinansowana była ze środków Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska” w Pępowie.

Wiele osób nie szczędziło pochwał pod adresem organizatorów. - Moja 10-letnia córka stwierdziła, że był to najlepszy piknik, na jakim była. Gra terenowa to był strzał w „dziesiątkę”. Impreza pokazał, że dzieci potrafią świetnie się bawić bez dmuchańców i innych „bajerów”, Brawa dla organizatorów i super pomysł zaangażowania młodzieży jako wolontariuszy - spisali się na medal - tak niedzielną imprezę nad zalewem komentuje pani Joanna, jedna z uczestniczek, mama dwóch dziewczynek.

 

Dodaj komentarzKod antyspamowy
Odśwież