Logo - Wieści dla domu

Zaktualizuj swoją przeglądarkę
Internet Explorer 8 lub zmień na inną!

Nasza strona nie obsługuje tak starej przeglądarki jak Internet Explorer 8. Na naszej stronie zastosowano nowatorskie rozwiązania, których przeglądarka IE8 nie obsługuje, bo... jest STARA :)
Zalecamy zmianę przeglądarki na inną.
Pozdrawiamy, Ekipa Wieści dla Domu i Hotka!

logo Hotblog

Wiejskie życie

Irena i Andrzej Zaworscy z Wałkowa (powiat krotoszyński) prawie od 30 lat zajmują się uprawą warzyw gruntowych. Od dziecka we wszystkich pracach pomagała im córka - Barbara Stencel, która teraz zajmuje się prowadzeniem dużego ogrodu warzywnego, cały czas korzystając z cennych porad rodziców.
Przywiązanie do wsi, rodzinnej tradycji i historii - tego z pewnością nie można odmówić rodzinie Wieczorków z Małyszyna Dolnego (gm. Mirzec, pow. starachowicki). Niegdyś tętniło tu życie. Młyn, gdzie mielono zboże na mąkę, z której powstawał chleb, odwiedzało wielu rolników. Dziś to już wspomnienie, ale poczucia wspólnoty z polską ziemią rodzinie nie odbierze nikt.

Koło Gospodyń Wiejskich w Kowalinie, gmina Kraśnik, na Lubelszczyźnie powstało przed 60 laty.

Galeria zdjęć

 W ciągu 55 lat uczyły się kroju, szycia i gotowania. Rozprowadzały pisklęta wśród mieszkańców Dłoni, organizowały liczne wiejskie imprezy i wspierały akcje charytatywne. Od kilku lat czynnie reprezentują wioskę i gminę na targach w Gołaszynie, pokazując swój kulinarny kunszt. Koło Gospodyń Wiejskich z Dłoni obchodziło swój szmaragdowy jubileusz.

Koło Gospodyń Wiejskich w Grodzisku (powiat pleszewski) w listopadzie 2016 r. obchodziło 50-lecie istnienia. Historię koła spisała jego honorowa przewodnicząca - Jadwiga Pisarska.

Koło Gospodyń Wiejskich „Włościanki” w Białośliwiu swoją działalność rozpoczęło w latach trzydziestych XX wieku. Przez ten czas przechodziło wzloty i upadki, ale ostatnie 20 lat można zaliczyć do bardziej pozytywnych. Obecnie w swoich szeregach zrzesza 48 członkiń, którym przewodniczy Irena Bartoszek.

Koło Gospodyń Wiejskich w Pobórce Wielkiej powstało w 1958 r. Działało przez ponad 40 lat - do 20 maja 1999 r, wtedy nastąpiło zawieszenie działalności.