Logo - Wieści dla domu

Zaktualizuj swoją przeglądarkę
Internet Explorer 8 lub zmień na inną!

Nasza strona nie obsługuje tak starej przeglądarki jak Internet Explorer 8. Na naszej stronie zastosowano nowatorskie rozwiązania, których przeglądarka IE8 nie obsługuje, bo... jest STARA :)
Zalecamy zmianę przeglądarki na inną.
Pozdrawiamy, Ekipa Wieści dla Domu i Hotka!

Galeria zdjęć

Grono kilkudziesięciu pań uczestniczyło w warsztatach „Gawęda o świątecznym stole” połączonych z prezentacją multimedialną.

Uczestnicy mieli okazję poznać zwyczaje wigilijne byłych pokoleń, zapoznali się również z zasadami nakrywania stołu i przyjmowania gości w ten najpiękniejszy wieczór w roku. Pokaz w świetlicy wiejskiej poprowadziła Małgorzata Kwiecińska z Modus Vivendi w Jarocinie. - Kuchnia i kultura jedzenia stanowią ważny element naszej kultury. Przestrzeganie zasad savoir-vivre'u, zachowania się w sytuacjach, gdy zapraszamy gości lub sami jesteśmy zapraszani oraz sztuki jedzenia nie jest prostą ani małą sztuką, ale przydaje się ona w rozmaitych sytuacjach towarzyskich. Opanowanie tych pozwala swobodnie rozkoszować się przyjemnościami stołu i urokiem zgromadzonego przy nim towarzystwa - podkreśla Małgorzata Kwiecińska.

Panie miały też okazję własnoręcznie przygotować świąteczne ozdoby. Punktem kulminacyjnym spotkania było rozstrzygnięcie konkursu „Świąteczne przepisy naszych babć”. Degustowano, m.in. pierniki, makowiec z jabłkami, ciasto marchewkowe, jabłecznik i ambasadora. Jednak to babka „metrowiec” zdobyła gusta oceniających, a jego autorka - Renata Grafik zajęła pierwsze miejsce.

Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie „Razem dla Dubina”.

Dodaj komentarzKod antyspamowy
Odśwież