Logo - Wieści dla domu

Zaktualizuj swoją przeglądarkę
Internet Explorer 8 lub zmień na inną!

Nasza strona nie obsługuje tak starej przeglądarki jak Internet Explorer 8. Na naszej stronie zastosowano nowatorskie rozwiązania, których przeglądarka IE8 nie obsługuje, bo... jest STARA :)
Zalecamy zmianę przeglądarki na inną.
Pozdrawiamy, Ekipa Wieści dla Domu i Hotka!

logo Hotblog

Wnętrze

Poszukiwacze ciekawostek i nowości w dziedzinie budownictwa mieszkaniowego spotkają się na Targach "Dom inteligentny".

Koszty ogrzewania domu w sezonie nadal należą do dużych wydatków w domowym budżecie. Gdy opłaty za ogrzewanie pozostają bardzo wysokie, w stosunku do niskiego komfortu termicznego panującego wewnątrz, warto poszukać w domu tak zwanych mostków termicznych. Są to miejsca, przez które ucieka ciepło z wnętrza. Najczęściej dzieje się to przez źle zaizolowany dach, nieszczelne okna lub drzwi oraz przez nieocieploną piwnicę.

Gdy szukamy sposobu na modne i interesujące wnętrze, zwykle chcemy urozmaicić jedną ze ścian. Zastanawiamy się, czy wybrać dekoracyjny kamień lub tapetę. Inną ciekawą alternatywą są farby tablicowe i magnetyczne.

Tapety nadal są bardzo modnym elementem wystroju i sprawiają, że wnętrze staje się intrygujące i z charakterem. W ten łatwy sposób możemy nadać wnętrzu styl elegancki, rustykalny czy klimat dalekiego wschodu.

Gdy planujemy budowę domu, jednym z wielu etapów jest wybór projektu. Zwykle marzymy o nowoczesnych wnętrzach, których utrzymanie nie będzie trudne. Coraz częściej wybieramy również domy ekologiczne, które zużywają stosunkowo niewiele energii. Chcemy, aby dom, w którym zamieszkamy był przytulny, ale i pełen światła.

Upięta czy nie? Długa czy krótsza? W prosty sposób możemy zupełnie zmienić charakter wnętrza oraz poprawić swoje samopoczucie.

Duże znaczenie w ocenie budynku ma jego otoczenie. Bierze się pod uwagę, jak zagospodarowana jest przestrzeń wokół obiektu, ścieżki, drogi dojazdowe, ogrodzenia z bramami i furtkami, ławki, lampy itd., wraz z detalami ozdobnymi. Elementy te nazywamy często małą architekturą.