Logo - Wieści dla domu

Zaktualizuj swoją przeglądarkę
Internet Explorer 8 lub zmień na inną!

Nasza strona nie obsługuje tak starej przeglądarki jak Internet Explorer 8. Na naszej stronie zastosowano nowatorskie rozwiązania, których przeglądarka IE8 nie obsługuje, bo... jest STARA :)
Zalecamy zmianę przeglądarki na inną.
Pozdrawiamy, Ekipa Wieści dla Domu i Hotka!

logo Hotblog

Ogród

 „Nie ma róży bez kolców” - to pojęcie znane od dawna. Hodowcy prześcigają się zatem w modyfikacji odmian i chcą wprowadzić róże pozbawione „igiełek”. Okazuje się, że liczba i wielkość kolców jest bardzo zmienna i zależy od pory roku, światła i temperatury.

Już od dzieciństwa Tomasza Ignasiaka fascynowały rośliny. - Zauroczyła mnie Chorwacja! Chciałbym mieć takie palmy jak w Chorwacji, no, ale jest to raczej marzenie nie do spełnienia! - ubolewa.

Austria to niezwykle ciekawy region przyrodniczy. Miasteczka z wiszącymi koszami kwiatowymi, donice oraz rabatki z kolorowymi roślinami wyglądają pięknie. Pomimo odległości 670 kilometrów, która dzieli Suchorzew od miejscowości Höningsberg wydaje mi się, że w tym względzie znaczących różnic nie ma. Polska jest również coraz bardziej ukwiecona.

Galeria zdjęć

„Zielone Zacisze” to kameralny obiekt, w którym stylowo urządzone wnętrza i miła i domowa atmosfera wprowadzają w niepowtarzalny nastrój. Tutaj można smacznie zjeść i porozmawiać z właścicielami.

Czerwiec bywa najcieplejszym i jednym z najbardziej suchych miesięcy w roku. Z tego względu nazywany jest często wczesnym latem. 21 czerwca to najdłuższy dzień w roku (16,8 godz.). Jakie wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i profilaktyczne w ogrodzie, na co zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi na te i inne pytania możemy znaleźć w poradach rolniczo-ogrodniczych przygotowanych przez Grzegorza Wysockiego z Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Poznaniu.

W czasie ciepłych dni przydomowy taras jest nieocenionym miejscem dla chwili wytchnienia i relaksu. Jak się odpowiednio przygotować do jego zbudowania i jakie materiały wybrać, by posłużył na lata?

Wybór rodzaju ogrodzenia uzależniony jest od kilku istotnych czynników - zarówno od upodobań domowników, otaczającej architektury, jak również od zasobności portfela właścicieli posesji. Polacy mogą dokonać wyboru spośród ogrodzeń kutych, metalowych, drewnianych, murowanych, betonowych, żywopłotów, a także na zwykłych siatek ogrodzeniowych.