Logo - Wieści dla domu

Zaktualizuj swoją przeglądarkę
Internet Explorer 8 lub zmień na inną!

Nasza strona nie obsługuje tak starej przeglądarki jak Internet Explorer 8. Na naszej stronie zastosowano nowatorskie rozwiązania, których przeglądarka IE8 nie obsługuje, bo... jest STARA :)
Zalecamy zmianę przeglądarki na inną.
Pozdrawiamy, Ekipa Wieści dla Domu i Hotka!

logo Hotblog

Wiejskie życie

- Mamy nadzieję, że nasze córki i synowe przejmą od nas pałeczkę i znajdą czas oraz chęć, by tworzyć wspólnotę wiejską w oparciu o Koło Gospodyń Wiejskich, a nie tylko przez Facebooka – mówiły panie z Elżbietkowa (gm. Pogorzela) podczas swojego jubileuszu.

- Dziś będziemy się cieszyć i bawić, bowiem świętujemy kolejną rocznicę naszego wspólnego działania - mówiła Grażyna Jarus. Koło Gospodyń Wiejskich w Gumienicach w sobotę, 28 października, obchodziło 50-lecie swojej działalności.

Irena i Andrzej Zaworscy z Wałkowa (powiat krotoszyński) prawie od 30 lat zajmują się uprawą warzyw gruntowych. Od dziecka we wszystkich pracach pomagała im córka - Barbara Stencel, która teraz zajmuje się prowadzeniem dużego ogrodu warzywnego, cały czas korzystając z cennych porad rodziców.

Przywiązanie do wsi, rodzinnej tradycji i historii - tego z pewnością nie można odmówić rodzinie Wieczorków z Małyszyna Dolnego (gm. Mirzec, pow. starachowicki). Niegdyś tętniło tu życie. Młyn, gdzie mielono zboże na mąkę, z której powstawał chleb, odwiedzało wielu rolników. Dziś to już wspomnienie, ale poczucia wspólnoty z polską ziemią rodzinie nie odbierze nikt.

Koło Gospodyń Wiejskich w Kowalinie, gmina Kraśnik, na Lubelszczyźnie powstało przed 60 laty.

Galeria zdjęć

 W ciągu 55 lat uczyły się kroju, szycia i gotowania. Rozprowadzały pisklęta wśród mieszkańców Dłoni, organizowały liczne wiejskie imprezy i wspierały akcje charytatywne. Od kilku lat czynnie reprezentują wioskę i gminę na targach w Gołaszynie, pokazując swój kulinarny kunszt. Koło Gospodyń Wiejskich z Dłoni obchodziło swój szmaragdowy jubileusz.

Koło Gospodyń Wiejskich w Grodzisku (powiat pleszewski) w listopadzie 2016 r. obchodziło 50-lecie istnienia. Historię koła spisała jego honorowa przewodnicząca - Jadwiga Pisarska.