Logo - Wieści dla domu

Zaktualizuj swoją przeglądarkę
Internet Explorer 8 lub zmień na inną!

Nasza strona nie obsługuje tak starej przeglądarki jak Internet Explorer 8. Na naszej stronie zastosowano nowatorskie rozwiązania, których przeglądarka IE8 nie obsługuje, bo... jest STARA :)
Zalecamy zmianę przeglądarki na inną.
Pozdrawiamy, Ekipa Wieści dla Domu i Hotka!

logo Hotblog
awokado

Wyglądają apetycznie - jeszcze lepiej smakują i urozmaicają jadłospis, ale są też źródłem witamin. Mają bardzo wiele zastosowań. Owoce egzotyczne, choć raczej u nas się ich nie uprawia, już dawno zostały odkryte przez przemysł spożywczy, leczniczy oraz kosmetyczny. na nas, mango, winogrona, kokos, awokado oraz inne owoce południowe są bardzo dekoracyjne i  wybornie smakują.

 

Wiele z nich posiada cenne składniki odżywcze niezbędne w codziennej diecie, są źródłem witamin, maja też właściwości lecznicze. W krajach, z których pochodzą, bywają stosowane w lecznictwie ludowym.

Awokado zawiera znaczne ilości tłuszczów (nawet do 30%), ale w  zdecydowanej większości  są to jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które wyraźnie obniżają zawartość cholesterolu, a tym  samym zapobiegają chorobom serca i układu krążenia oraz schorzeniom reumatycznym. Miąższ owocu o konsystencji kremu chroni żołądek przed nadmiernym zakwaszeniem. Awokado zawiera również silny przeciwutleniacz. Obfitość witamin (prowitaminy A beta-karotenu oraz witamin z  grupy B, C, E, D i  PP), a  także białek sprawia, ze awokado jest bardzo pożywne. Jadalny jest również olej awokado, którego używa się przede wszystkim przy wyrobie kosmetyków, gdyż bardzo łatwo wnika w skórę, nadając jej gładkość.

W  dojrzałym orzechu kokosowym pojawia się płynne bielmo - mleko kokosowe, składające się z  cukrów, aminokwasów, składników mineralnych i witamin. Mleko kokosowe jest świetnym napojem odżywczym i  jest chętnie spożywane w  krajach tropikalnych. Po otwarciu koko są wydobywa się z  niego bielmo, które po odparowaniu daje koprę zawierającą około 65% oleju, zwanego masłem kokosowym. Jest to nie tylko tłuszcz wykorzystywany w  przepisach kulinarnych. Zastosowanie znalazł także w  przemyśle kosmetycznym do produkcji mydeł i  balsamów, które obłędnie pachną i  koja zmysły.

Jedni uwielbiają białe winogrona, inni wola zajadać się ich czerwona lub różowa odmiana. Ale bez względu na kolor i smak, najbardziej cenna jest zawarta w  nich moc. W kosmetyce zdziałają cuda. Bo winogrona nie tylko doskonale wpływają na nasze zdrowie, ale także świetnie działają na nasza urodę. Stosowane w kosmetyce od lat, są składnikami wielu kremów, toników, mleczek kosmetycznych i  maseczek. Wyciąg z winogron ma działanie silnie nawilżające, uelastyczniające, odżywcze, ujędrniające i  wzmacniające bariery ochronne skóry. Dzięki obecności flawonoidów, witaminy C i E winogrona są składnikiem kremów opóźniających efekty starzenia się. Kosmetyki z winogron dodają skórze blasku, poprawiają krążenie krwi w komórkach. Redukują także nadmierne wydzielanie sebum, stad są częstymi składnikami kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry przetłuszczającej się, a także wrażliwej.


 

Czy wiesz, że…

z kiwi można przygotować maseczkę odżywczą zarówno dla cery normalnej, jak i suchej. Miesza się w tym celu jedną łyżeczkę świeżego soku z kiwi z jedną łyżką świeżego twarogu. Mieszaninę nanosi się na twarz, a po upływie około 20 minut zmywa letnią wodą.

Dodaj komentarz



Kod antyspamowy
Odśwież