Logo - Wieści dla domu

Zaktualizuj swoją przeglądarkę
Internet Explorer 8 lub zmień na inną!

Nasza strona nie obsługuje tak starej przeglądarki jak Internet Explorer 8. Na naszej stronie zastosowano nowatorskie rozwiązania, których przeglądarka IE8 nie obsługuje, bo... jest STARA :)
Zalecamy zmianę przeglądarki na inną.
Pozdrawiamy, Ekipa Wieści dla Domu i Hotka!

logo Hotblog
ciąża

Jesteś w ciąży lub planujesz zostać mamą? Sprawdź, z jakich zabiegów kosmetycznych możesz skorzystać

 

Ciąża i macierzyństwo to wyjątkowy stan organizmu i wspaniały czas dla kobiety, jednak wiele z nas ma dylematy, czy pójść do gabinetu kosmetycznego w ciąży, czy też nie. To ważne tym bardziej, że kobiety w tym stanie zmagają się z trądzikiem, przebarwieniami, opuchlizną, czy utratą jędrności skóry.

Jak radzić sobie z trądzikiem w ciąży?

Pamiętajmy, że trądzik w ciąży dotyka większość kobiet, a odpowiedzialnym za jego powstanie jest  szereg zmian hormonalnych. Można spróbować przeciwdziałać trądzikowi  odwiedzając kosmetologa, który rozpozna zmiany na skórze, stopień ich zaawansowania i ułoży plan zabiegów, który nie zaszkodzi ciąży. Jednym z takich zabiegów jest manualne oczyszczanie skóry, bardzo popularne, w ciąży może być wykonywane w każdym trymestrze bez obaw, należy jednak udać się do gabinetu , w którym pracuje kosmetolog bądź dermatolog i określi, które kosmetyki mogą być stosowane u kobiety ciężarnej, by nie zaszkodziły klientce ilością np. substancji aktywnej. Na późniejszym etapie ciąży pomiędzy 6-8 miesiącem ciąży, można również skorzystać z zabiegu oczyszczania skóry przy pomocy ultradźwięków, czyli usługa peelingu kawitacyjnego, który złuszcza martwy naskórek i dba o dezynfekcje skóry przyszłej mamy. Warunkiem wykonania tego zabiegu jest prawidłowy i fizjologiczny przebieg całej ciąży i brak innych przeciwwskazań do zabiegu.

Ostrożnie ze słońcem

Następnymi mankamentami urody kobiety w ciąży, które powstają w wyniku intensywnych zmian hormonalnych są przebarwienia. Tej sprawy nie wolno bagatelizować. Bardzo ważna jest wysoka ochrona przeciwsłoneczna, mówimy o ochronie UVA i UVB 50+, te informacje powinnyśmy znaleźć na opakowaniu kremu z filtrem. Smarujemy twarz i wystające części ciała zawsze przed każdym wyjściem na słońce. Kobiety w ciąży są narażone na powstawanie silnych, cielnych przebarwień co najmniej dwa razy bardziej niż przeciętna osoba korzystająca ze słońca. Jeżeli już dojdzie do przebarwień, warto pamiętać, że rzadko kiedy zdarza się, że zdołają one zniknąć samoczynnie, mogą trwać jeszcze przez cały okres laktacji. Warto zapoznać się z ofertą gabinetu w którym zamierzamy pielęgnować ciało po ciąży i udać się na konsultację w celu ustalenia terapii przeciw przebarwieniom.

A co zrobić z opuchlizną twarzy i nóg?

Zarówno twarz jak i nogi przyszłej mamy, są bardzo wrażliwe. Należy odciążać nogi często kierując je powyżej linii klatki piersiowej. W gabinecie kosmetycznym, możemy poprosić o wykonanie drenażu naczyń limfatycznych w celu odciążenia nóg, ale również usprawnienia przepływu chłonki na twarzy. Jest to zabieg bardzo komfortowy i bezpieczny w ciąży, pod warunkiem, że z ciążą wszystko przebiega bez zarzutu.

Rozszerzone naczynka na twarzy i ciele, to także bardzo poważny problem. Jeżeli nie ma poważnych zmian naczyniowych tj. żylaków, venestazji (pękniętych naczynek na nogach), to po okresie ciąży i skończonej laktacji sytuacja z rozszerzonymi naczynkami powinna się ustabilizować. Jeżeli tak się nie stanie, warto profilaktycznie zamknąć naczynka laserowo.

O jędrność trzeba dbać wcześniej

Utrata jędrności skóry, oraz rozstępy na brzuchu i piersiach to największy koszmar ciężarnych kobiet. Niestety jeżeli w początkach ciąży nie zadbamy o odpowiednie natłuszczenie, nawilżenie i masaż tkanek, to możemy się spodziewać, że efektem staną się rozstępy. Do codziennej pielęgnacji należy delikatny masaż całego ciała, do masażu najlepiej używać olejku arganowego, oleju z wiesiołka, oliwy z oliwek, oleju z pestek winogron. Można stosować także specjalne kremy dla kobiet w ciąży, jednak od lat naturalne metody sprawdzają się najlepiej, a przy okazji występuje mniejsze ryzyko alergii skórnej. W gabinecie pytajmy także o masaż kręgosłupa, karku dla kobiet w ciąży, można również wykonywać zabiegi ujędrniające nogi. 

 

Katarzyna Mikulska-Żyto
LUXOSFERA

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarzKod antyspamowy
Odśwież